BASEK HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK

TÜRKİYE NIN GELECEĞİ MESLEK LİSELERİNDE

12 yıllık kesintisiz eğitim sisteminde öğrenciler, lise eğitiminden sonra üniversiteye yönlendiriliyor fakat üniversiteyi kazanamayanlar işsiz kalıyor psikolojik bunalıma giriyor ya da  alkol uyuşturucu batağına sağlanıyorlardı.

Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ,4+4+4 kesintili eğitim sistemine geçildikten sonra mesleki eğitim ön plana çıktı.Meslek Liselerini bitiren gençler isterlerse üniversiteye gidebiliyor isterlerse de mesleğini yaparak ülke kalkınmasında yerini alabiliyorlar.Meslek liselerinin katsayı problemı de kaldırıldığı için üniversiteyi kazanmalarının önündeki engel de kalmadı.Meslek lisesi mezunları hem çalışıp hem okuyabılecekler.

Meslek lıseleri bu yıldan itibaren büyük bir dönüşüm sürecine girdi.Eskıden meslek lısesi deyınce öğrencilerin aklına tornacılık, marangozluk ,elektirkçilik vs gelirken gençlerimiz önümüzdeki yıllarda sağlık havacılık biyoteknoloji ve enerji sistemlerine  yönlenecekler.Çünkü gençlerimiz Türkıyenın kalkınmasında pay sahibi olmak istiyorlarsa esnaf olmak yerine büyük hayallerin peşinde koşmaları gerekecektir.

BASEK (Batı Anadolu sağlık ve Eğitim kurumları ),gençlerin hayatlarını ve aynı zamanda hayalerini değiştirecek .Geçen yıl açılan Sağlık Lisesinden sonra bu yıl da Batıjet Havacılık lısesi ,Bıyoteknoloji lisesi ve Enerji lisesi ni açtı.Gençleri geleceğe hazırlamak,Türkiye nin kalkınmasına katkı sağlamak ve onların büyük hayallerin peşinden koşmasını amaçlamaktadır.

BASEK sadece gençlerin eğitimiyle değil ,sosyal ve kultürel gelisimiyle yakından ilgilenmektedir.Yeteneklı öğrencilere sponsor olarak Turkıye ve dünya yarışmalarında desteklenmektedir.

BASEK in misyonu:Devletine milletine ve ailesine sevgiyle bağlı,kendisine güvenen inançlı ve azimli bireyler yetiştirmektir.Öğrencilerin olumsuz dış etkenlerden korunması için her şey düşünülmüştür.