SAĞLIK BİLİMLERİ

BatıAnadolu Türk-Alman Teknik Liseleri

Sağlık Bilimleri
Hastanın beslenmesini sağlama, bilgisayar ofis programlarını kullanma, sağlık hizmetlerinde etkili iletişim kurma, insan vücudunun anatomi ve fizyolojisini tanıma, mesleki hak ve sorumluluklar doğrultusunda çalışma, hastanın tıbbi bakımını destekleme, hastanın kişisel bakımını yapma, hasta/yaralıya ilk yardım uygulama, aseptik tekniklere uygun çalışma, enfeksiyon hastalıklarına karşı önlem alma, doğum öncesi izlem ve doğuma yardımcı olma, kadın hastalıkları ve aile planlaması hizmetlerinde yardımcı olma, yeni doğan ve çocuk sağlığını koruma, özel bakım uygulamaları yapma, mesleki temel uygulamaları yürütme ile ilgili bilgi, becerileri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.
Çalışma Alanları: Kamu-özel ayrımı olmaksızın hastaların bulunduğu ve sağlık hizmeti veren, tüm işletmelerde, huzurevlerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, evde bakım hizmetleri veren işletmelerde, görüntüleme ve tıbbi laboratuvar merkezlerinde çalışabilirler.

DALLAR

Hemşire Yardımcılığı
Hastanın beslenmesini sağlama, bilgisayar ofis programlarını kullanma, sağlık hizmetlerinde etkili iletişim kurma, insan vücudunun anatomi ve fizyolojisini tanıma, mesleki hak ve sorumluluklar doğrultusunda çalışma, hastanın tıbbi bakımını destekleme, hastanın kişisel bakımını yapma, hasta/yaralıya ilk yardım uygulama, aseptik tekniklere uygun çalışma, enfeksiyon hastalıklarına karşı önlem almaya yönelik yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Olanaklar: Akademik Başarı Bursu, Yetenek Bursu, Eğitim Kredisi, Sınırlı Kontenjanda İş Garantisi

Staj İmkanları: Kurum çatımız altında hizmet vermekte olan Central Hospital’da staj imkanı sunulmaktadır.

 

Ebe Yardımcılığı
Doğum öncesi izlem ve doğuma yardımcı olma, kadın hastalıkları ve aile planlaması hizmetlerinde yardımcı olma, yeni doğan ve çocuk sağlığını koruma, özel bakım uygulamaları yapma, mesleki temel uygulamaları yürütme ile ilgili bilgi, becerileri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Olanaklar: Akademik Başarı Bursu, Yetenek Bursu, Eğitim Kredisi, Sınırlı Kontenjanda İş Garantisi

Staj İmkanları: Kurum çatımız altında hizmet vermekte olan Central Hospital’da staj imkanı sunulmaktadır.

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
Biyomedikal cihaz teknolojileri alanından mezun olanlar, teknik servis elemanı olarak insan sağlığı ve yaşam kalitesi için çalışmaktadırlar. Biyomedikal cihaz teknolojileri alanlarından mezun olanlar, hastanelerin ve özel sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Özel hastanelerin veya devlet hastanelerinin biyomedikal ünitelerinde, teknik servis ya da kalibrasyon birimlerinde çalışabilirler.

Olanaklar: Devlet Teşviki, Sınırlı Kontenjanda İş Garantisi

Staj İmkanları: Kurum çatımız altında hizmet vermekte olan Central Hospital’da staj imkanı sunulmaktadır.

 

Hasta ve Engelli Bakım Teknisyeni
Hasta ve Engelli Hizmetleri dalında verilen eğitim yoluyla hasta/engelli bakımı ile ilgili bilgi ve becerilerin kullanılarak bakıma muhtaç kişilere bakım ve rehabilitasyon hizmeti sunulması amaçlanmaktadır. Artan nüfus; sosyal, kültürel ve ekonomik koşulların değişmesi karşısında hasta/engelli bakımında yetersiz kalınmakta ve yeni bakım merkezlerine, bakım elemanlarına bakım hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Olanaklar: Almanya’ staj ve istihdam olanağı

Staj İmkanları: Almanya’da staj imkanı sunulmaktadır.

 

*İş garantili kontenjan sayısı 5 kişi ile sınırlıdır.

* Bu programdan mezun olan öğrenci diploması ile birlikte işyeri açma belgesini de almaktadır.

 

 

Yeni Sayfa 1

ÖN BAŞVURU VE KAYIT İÇİN..

Whatsapp Destek

Batıanadolu Okulları

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?